ДЮФЛ України. Як виглядає резерв на екваторі
10.11.2015 - 11:23Завершилося І коло ДЮФЛ України серед юнацьких команд Вищої та Першої ліг. Закарпатську область представляють у цих змаганнях СДЮСШОР, ФК «Говерла» та ДЮФК Тячів.
Проміжний підсумок команд Вищої ліги у матеріалі Степана Селменського для газети «Спорт тайм».
Якщо СДЮСШОР – старожил цих змагань, то «Говерла» другий сезон бере участь у такого рівня змаганнях. Тут є свої плюси і мінуси: раніше потрібно було 20 кращих юних футболістів, зараз – 40. Не слід забувати і про те, що батьки найкращих намагаються віддати у Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків, Львів, де, на їх думку, кращі умови для росту. СДЮСШОР та «Говерла» підбирають усе те, що залишається. А що повинно бути тут? А все те, що підготують тренери ДЮСШ та ДЮФК. І ось тут починаються проблеми. Відділення ДЮСШ, які мають групи в містах і селах області, з різних причин працюють на 30-50%. Цим питанням ніхто не переймається: ні управління освіти ОДА, ні відомчі ФСТ, а ДЮФК напряму залежать від фінансування. У тренерів небагато бажання працювати, тож звідси й результат. Кількість гравців, які вливаються в СДЮСШОР та «Говерлу» невелика, кадрів для команд обласного рівня зовсім мало. Випускники СДЮСШОР та «Говерли» для команд області розбираються, як гарячі пиріжки.
А де свої кадри? Зрозуміло, що багато часу втрачено, хоч зроблено перші кроки – створено регулярний чемпіонат ДЮФЛ Закарпаття. Тут роботу тренера видно, як на долоні. Працює тренер сумлінно – є результат, бо саме від наставника залежить, чи розкриє він талант дитини і дасть йому все необхідне, чи молодий футболіст так і залишиться таким, що подає надії. Який вихід із ситуації? Необхідно готувати тренерські кадри не для формального отримання дипломів, а для роботи з дітьми та юнаками. Спільно з ФФЗ провести атестацію тренерів ДЮСШ та ДЮФК. Владі на місцях повернутися обличчям до дітей. Тільки спільними зусиллями зможемо повернути славу закарпатського футболу, яку самі втоптали в землю.
Що стосується СДЮСШОР та «Говерли» – це вершини айсберга, тож тут теж слід подумати про тренерські кадри. На даний час там практично нема жодного тренера, який пограв би великий футбол. А на прикладі чого вчити юнаків? Друге питання – селекція. Добре, коли тобі приводять за руку здібного гравця, а скільки ще питань залишається поза увагою? Не секрет, що тренери віддають перевагу гаманцю, а не гравцю. Це теж впливає на загальний результат. Отже, роботи попереду багато, перші кроки зроблено, головне – не зупинятися.
А зараз подивимося на виступи наших кращих команд. СДЮСШОР після першого кола посідає 6 місце у загальній таблиці всіх вікових груп. Чотири команди – U-14, U-15, U-16, U-17 – набрали разом 43 очки. Забито і пропущено 41:42.
U-14 – тренер Володимир Мухлинін, команда ділить 4-5 місце. Набрано 13 очок із 27 можливих. Різниця м’ячів 6:7.
U-15 – тренер Денис Пахомов, 5 місце. Набрано 12 очок із 27 можливих. Співвідношення м’ячів 15:11.
U-16 – тренер В’ячеслав Пінковський, команда посідає 9 місце. Набрано 8 очок із 27 можливих. Різниця забитих і пропущених м’ячів 10:15.
U-17 – тренер Микола Фанта, команда знаходиться на 6 місці. За перше коло набрано 10 очок. Різниця забитих і пропущених м’ячів 10:9.
Як бачимо, і в цілому, і кожна команда зокрема – (за винятком U-16) – тверді середняки.
«Говерла» після першого кола посідає 10, на жаль, останнє місце. Чотири команди набрали разом 24 очки. Різниця забитих і пропущених м’ячів складає 23:82.
U-14 – тренер Віктор Гей. Команда посідає 10 місце. Набрано 5 очок. Різниця забитих і пропущених 5:17.
U-15 – тренер Золтан Сільвашій. Команда посідає 9 місце, набравши 6 очок. Співвідношення м’ячів 3:21.
U-16 – тренер Іван Фізер. Команда посідає 7 місце. Набрано 9 очок. Різниця м’ячів 9:25.
U-17 – тренер Сергій Кундрик. Команда посідає 9 місце. Набрано 4 очки, співвідношення м’ячів 6:19.
«Говерла», яка базується в Мукачеві, разом із івано-франківською «Нікою» та чернівецькою «Буковиною» бореться за виживання.
У Західній зоні кращими після І кола є «УФК-Карпати» Львів – 89 очок, «Карпати» (Львів) – 83 очки та BRW ВІК В.Волинський – 75 очок. Як бачимо, наші команди не впливають на розподіл призових місць. Скоріше за все, жодна з команд не вийде у фінал ДЮФЛ України. А це свідчить про рівень нашого юнацького футболу сьогодні. Чи покращаться справи у подальшому – подивимося на результати. Але змінювати щось треба. Ми вже не є кузнею українського футболу, і якщо той, хто має відношення до дитячо-юнацького футболу це не зрозуміє, то нових Команів, Беців, Сабо, Диковців, Медвідів, Решків, Турянчиків, Яремчуків, Раців, Пасульків, Чиркових, Бордашів, Плоскіних ми будемо бачити тільки по телевізору, але це будуть не наші футболісти. На жаль.
Правильно написано