Футбол Ужгорода 2024 року
27.11.2024 - 09:14Саме з Ужгорода футбол розпочав свій шлях в Україні. Позаду 131 рік. Були спади і злети, але футбол не переставали грати ніколи. Рік 2024 – напрочуд складний. На теренах нашої країни проходять серйозні бойові дії. Все дуже складно, але чемпіонат міста відбувся, за що велика подяка керівництву асоціації футболу Ужгорода. Усі війни закінчуються миром, і потрібно завжди думати про завтрашній день.
У чемпіонаті міста взяли участь 7 команд, що слід вважати хорошим показником. Футбол має велику об’єднуючу силу. Майже 6 місяців команди боролися за медалі чемпіонату міста. За підсумками футбольного сезону 7 команд спокійно можна розподілити на 4 групи. До першої входить ФК «Медея», гравці якої виступають в обласному чемпіонаті і там боролися за найвищі нагороди. «Медея» – чемпіони. Вони набрали найбільше очок, забила найбільше і пропустила найменше м’ячів. Єдина команда, яка за весь чемпіонат не зазнала жодної поразки та здобула найбільше перемог. Як бачимо, за всіма показниками ФК «Медея» – кращий футбольний колектив у нашому місті.
До другої групи входять ФК «Будівельник», ФК «Лідер» та ФК «Крайна». Усі три команди добре вкомлектовані, мають досвід виступу на обласному рівні. Якщо ФК «Будівельник» брав участь у чемпіонаті області минулого року, то гравці ФК «Лідер» і ФК «Крайна» – у першості цього. Ці команди вели боротьбу за срібні і бронзові медалі чемпіонату міста. У підсумковій таблиці їх розділило одне очко. У «будівельників» – 24 очки і срібні нагороди. У ФК «Лідер» – 23 очки і бронзові медалі. У ФК «Крайна» – 22 очка і четверте місце. Чому ФК «Крайна» без медалей? Скоріше за все, це поразка підопічних Івана Криси від ФК «Паб «Дрива» у 4 турі (рахунок 1:0), а також гра 11 туру («Медея» – «Крайна» – 1:1). «Медея» зрівняла рахунок на 90+1 хв., що лишило «Крайну» медалей чемпіонату. А чому ФК «Лідер» бронзовий призер, а не срібний? Скоріше за все, це втрата 5 очок у матчах з ФК «Крайна».
До третьої групи віднесемо команди ФК «Паб «Дрива» та ФК СХІ. За підбором гравців команди могли боротися за медалі, але з різних причин цього не сталося. У підсумку від команд другої групи вони значно відстали, але і останнє місце їм не загрожувало. Будемо відвертими, якби Євген Селезньов взяв участь у всіх матчах за команду ФК «ПАБ-Дрива», то підопічні В’ячеслава Пінковського точно поборолися за комплект нагород. А що завадило ФК СХІ боротися за медалі? Скоріше за все, на результати підопічних Яромира Лободи вплинула ситуація навколо команди. СХІ вирішили заявити команду на всеукраїнський рівень. Чемпіонат міста вони розглядали як перегляд молодих гравців. Рівень чемпіонату був справді високим і це давало таку можливість.
До четвертої групи віднесемо команду ФК «Вопак». У чемпіонаті міста команда посіла останнє місце. ФК «Вопак» за весь чемпіонат не набрав жодного очка. Таке буває нечасто. Вони пропустили найбільше голів. Чи справді «Вопак» були хлопчиками для биття? Насправді, далеко не так. Дійсно, гравцям не вистачало досвіду виступів на такому рівні, десь не вистачало майстерності, фізичних кондицій, але морально-вольові якості зашкалювали. Проте тільки морально-вольових якостей недостатньо, і у матчах чемпіонату міста це відчувалося. Наприклад, у матчі «Вопак» – «Лідер» на 60 хвилині «Вопак» вигравав 3:2, у підсумку – 3:4. У поєдинку «Будівельник» – «Вопак» у першому таймі підопічні Ярослава Рущака вели 1:0, у підсумку поразка 3:1. «Вопак» – «Медея» на 21 хв. «Вопак» виграє 2:1, а до середини другого тайму стає 2:5, на 82 хв. – 4:5. У підсумку 4:7. Але «Медея» пропустила 16 голів або 1,33 гола за гру, а тут аутсайдер забиває лідеру 4 голи!!! «Лідер» – «Вопак» на 81 хв. гри гості зменшують розрив у грі до мінімуму – 2:1. Останні 10–12 хв. гри були дуже напруженими. «Крайна» – «Вопак» – після першого тайму 4:0. Другий тайм пройшов зовсім за іншим сценарієм – 2:3. У підсумку 6:3. «Вопак» – ФК «Паб «Дрива» – на 63 хв. господарі попереду 3:2, але кінцівка провалена – 3:4. «Вопак» – «Крайна» – на 62 хв. 3:3, але на 89 хв. гри «Крайна» вириває перемогу 3:4. «Вопак» – «Будівельник» – перший тайм 1:1. На 84, 87, 90 хвилинах «будівельники» зуміли провести три м’ячі і здобути перемогу 1:4. Як бачимо, матчі з «Вопаком» проходили далеко непросто. Підопічні Ярослава Рущака виходили на кожну гру і «билися» усі 90 хвилин, але цього замало для досягнення успіху, особливо, коли рівень чемпіонату міста справді дуже високий.
Поглянемо на чемпіонат міста зі сторони фактів, які говорять про цікаві речі. У змаганнях у кожному матчі забивали по 5,64 гола за гру. Це високий показник, тобто кожна команда забивала по 2,82 гола. У всьому чемпіонаті міста рахунок 1:0 було зафіксовано один раз (ФК «Крайна» – ФК «ПАБ-Дрива»), 1:1 два рази (ФК «Медея» – ФК «Крайна» і ФК «Крайна» – ФК «Лідер»), 2:0 – один раз (ФК «Крайна» – ФК «Лідер»), 2:1 – один раз (ФК «Лідер» – ФК «Вопак»). Проте 3:0 – 9 разів (ми розуміємо, що більшість – це технічні поразки), 4:2 – 3 рази (ФК СХІ – ФК «Крайна», ФК «Будівельник» – ФК «ПАБ-Дрива», ФК «Будівельник» – ФК «ПАБ-Дрива»), 4:3 – 3 рази (ФК «Крайна» – ФК «Вопак», ФК «Лідер» – ФК «Вопак», ФК «Паб «Дрива» – ФК «Вопак»), 9:1 – 2 рази (ФК СХІ – ФК «Вопак», ФК «Медея» – ФК «Вопак»), 6:3 – 2 рази (ФК «Крайна» – ФК «Вопак», ФК «Паб «Дрива» – ФК «Вопак»). Ці факти говорять про дві речі: команди не ставили завдання не пропустити або рівень нападників значно вищий за рівень захисників. Схиляємось все-таки до другого. Такі прізвища як Михайло Дудаш, Руслан Соскида, Євген Селезньов, Валентин Павлик, Віталій Медведєв, Андрій Надич, Віталій Геці, Михайло Митровка, Микита Немецков, Мілан Бутрик, Ростислав Фрінцко, Євген Матринець, Іван Капустей прикрашають футбол нашого краю. Їм достатньо долі секунди, щоб вразити ворота суперника. Для того, щоб підкреслити рівень форвардів, ми повинні чесно визнати, що виконавська майстерність гравців півзахисту була чудовою. Прізвища Адріана Пуканича, Владислава Микуляка багато про що говорять.
Якщо подивимось, із яким середнім показником завершували матчі учасники чемпіонату міста, то побачимо таку картину: ФК «Медея» – 4,33:1,33, ФК «Будівельник» – 3,08:2,16, ФК «Лідер» – 2,91:2,41, ФК «Крайна» – 3,33:2,00, ФК «Паб «Дрива» – 2,58:4,00, ФК СХІ – 1,66:2,58, ФК «Вопак» – 1,83:5,33.
ФК «Медея» – за всіма показниками краща команда Ужгорода. Мирославу Бабяку вдалося поставити гру у всіх ланках. Ми побачили чітку гармонію, що підкреслює рівень футболу.
ФК «Будівельник» – хороша команда, але в окремих моментах, матчах виконавська майстерність окремих гравців не дотягувала до чемпіонського звання. Юрію Шукалю є над чим працювати.
ФК «Лідер» паралельно виступав у першості області серед команд першої ліги. Сильна команда, слів нема, але потрібно прикладати більше зусиль.
ФК «Крайна» паралельно виступала у чемпіонаті області (правда, під іншою назвою), де зіграла на посередньому рівні. У чемпіонаті міста «Крайна» реально претендувала на медалі, але прикрощі у матчах з «Медеєю» та «ПАБ-Дрива», коли було втрачено 5 очок, лишили їх призової трійки. Можливо, це збіг обставин, а, можливо, і дисципліна та недостатня виконавська майстерність окремих гравців у певних моментах. За технічними показниками 3,33:2,00, ФК «Крайна» має другий показник, а в турнірній таблиці команда четверта.
ФК «Паб «Дрива» за багатьма показниками реально могла би претендувати на медалі чемпіонату, але ігрова і просто дисципліна звели нанівець зусилля В’ячеслава Пінковського.
ФК СХІ – підготовка до першості України, відбір гравців, тренувальний процес, на жаль, відсунули чемпіонат міста на другий план.
ФК «Вопак» – проста команда, до складу якої входили старші за віком і зовсім юні гравці, які робили все для того, щоб досягти належних успіхів. Команда під час чемпіонату міста значно виросла і, будемо сподіватися, що у наступному році вони покажуть значно кращий результат. Головне, що у них є велике бажання грати і зростати.
Ще цікава деталь. За забитими (37-м) і пропущеними (26-ть) м’ячами «Будівельник» на третій позиції, а у турнірній таблиці – другий. За забитими (40), пропущеними (24) м’ячами «Крайна» – друга, а у таблиці – четверта. «Лідер» за забитими (34), пропущеними (29-ть) четвертий, а у турнірній таблиці – третій. Як бачимо, технічні результати не завжди є основним показником у футболі. Велику роль відіграють багато показників, у тому числі й особистості президентів та тренерів команд.
Найбільше забитих голів в одному матчі було у грі ФК «Крайна» – ФК «Паб «Дрива» – 11:3. Це рекорд чемпіонату. Багато голів було забито у матчах ФК «Медея» – ФК «Вопак» – 7:4, ФК СХІ – ФК «Вопак» – 9:1, ФК «Медея» – ФК «Вопак» – 9:1, ФК «Лідер» – ФК «Паб «Дрива» – 7:2, ФК «Паб «Дрива» – ФК «Вопак» – 8:1. ФК «Крайна» – ФК «Вопак» – 6:3, ФК «Лідер» – ФК «Паб «Дрива» – 6:3. ФК «Лідер» – ФК «Паб «Дрива» – 6:3, ФК «Медея» – ФК «Лідер» – 6:2, ФК «Лідер» – ФК «Будівельник» – 5:4. ФК «Будівельник» – ФК «Крайна» – 5:3.
Жодної поразки у чемпіонаті не зазнав ФК «Медея», найбільше перемог у них же – 9-ть, ФК «Будівельник» та ФК «Лідер» – по сім. Найбільш миролюбна команда – ФК «Крайна» – 4 нічиї, по три нічиї у «Медеї» та «Будівельника». Найбільше поразок зазнав ФК «Вопак» – 12-ть, ФК СХІ – 9-ть, ФК «Паб «Дрива» – 8-м.
Слід зазначити, що матчі проходили на чудових полях стадіонів «Авангард» та «Автомобіліст», про що старше покоління могло тільки мріяти, за що велике спасибі Віктору Качуру та Анатолію Фрігану, а також подяка Миколі Коципаку за приведення до порядку та зручності для відеозйомок на стадіоні «Авангард».
Чемпіонат міста Ужгород 2024 року ввійде в історію футболу нашого краю. У багатьох областях країни припиняють міські і обласні чемпіонати, а в Ужгороді футбол живе, за що велике спасибі міській і обласній владі, президентам футбольних клубів Івану Ковачу, Миколі Коципаку, Тиберію Мальованцю, Ростиславу Яремі, Ігорю Пажо, Рудольфу Балажинцю, Роману Сараю, на чиї плечі лягло багато футбольних проблем і з якими вони прекрасно впоралися. І це у такий складний період. Цим людям щира подяка за роботу. А найбільша подяка все-таки керівництву Ужгородської міської асоціації футболу Василю Гомонаю, Петру Миляну, Максиму Селменському та Михайлу Митровському, які у складний час не опустили руки, не відійшли у тінь, а продовжили роботу, адже думають про молодь, про любителів футболу і завтрашній день.
Пресслужба
Асоціації футболу Ужгорода
Залишити відповідь