Вища ліга: перший етап змагань. Проміжні підсумки
11.07.2024 - 14:07У головному елітному дивізіоні стартували 6 команд. І тільки одна з них поки в турнірній таблиці не знає втрати очок.
На жаль, реалії воєнного часу не дають повноцінно розвивати футбол навіть у нашій, найтиловішій області країни. Утім, змагання відбуваються, і вони не позбавлені конкурентного середовища. Це демонструє й вища ліга, чемпіонат якої цогоріч триватиме в три кола. Перше команди вже відіграли і, як відомо, відправилися на вакації…
Найвдаліше поки виступили виноградівці. «Севлюш» давно має збалансований, зіграний склад з опорою на досвідчених виконавців, які, до того ж, пограли на високому рівні. Звідси й результат. Команда зіграла сім поєдинків, в усіх здобула вікторії, майже в чотири рази більше забила ніж пропустила. Невипадково в п’ятірці кращих бомбардирів одразу три представники чинного чемпіона краю. Отож він і комфортно почувається на чолі турнірної таблиці. Що важливо, у лідера до основного складу підтягується молодь. І вона доволі перспективна. Не просто не псувала тактичного малюнку гри, а й, виходячи на заміну, підсилювала дії колективу, ефективно проявляла себе на полі.
Другою йде «Медея». Представник Оноківської територіальної громади при двох поразках має 5 перемог. З одного боку результат – високий, з іншого, – неоднозначний. Скажімо, дві невдачі були з великим рахунком від основних конкурентів – 1:4 від «Севлюша» на виїзді та 1:5 – від «Тячева» удома. Водночас в інших поєдинках підопічні Мирослава Бабяка зарекомендували себе з кращого боку. Притому в рідних стінах перемогли «Вишково» 7:0 та в трьох завершальних матчах перед вакаціями, граючи на виїзді, досягли максимального результату, здолавши вишківців і бужорців (по 3:2) та тячівців (1:0). Якщо зважити, що «Медея» мала проблеми з травмованими гравцями основи, вела успішно суперництво на два «фронти» (тобто ще й у Кубку), то все ж виступ команди заслуговує відмінної оцінки.
У трійці кращих закріпився й «Тячів». На фоні трьох поразок чотири перемоги й відставання від «Медеї» лише на три очки. Загалом хороший результат, хоч райцентрівці мають потенціал піднятися й вище. Десь, можливо, не вистачило тренувань чи питання у психології, щоб досягти більшого. Бо, скажімо, команда перегравала на виїзді і «Медею», і «Бужору», але так само втрача очки з цими командами вдома. Усе ж той факт, що підопічні Павла Оржеховського виграли більше матчів ніж програли, дає сподіватися, що надалі нині третій у турнірній таблиці колектив ще більше продемонструє гру відповідно до своїх високих спортивних амбіцій.
Приблизно одного рівня учасники чемпіонату, які розташувалися в другій трійці. «Сокіл», «Бужора» та «Вишково» набрали відповідно від 6 до 3 очок і в подальших матчах намагатимуться щонайменше уникнути долі третього зайвого. Для цього доведеться і більше віддатися тренуванням, і ігровій дисципліні. Але потенціал в іршавців та двох дебютантів вищої ліги є. Скажімо, той же «Сокіл» зумів дати справжній бій у Виноградові (1:2 від «Севлюша»), перемогти вдома «Бужору» і «Вишково», а іршавці виграли в гостях у тячівців (2:1). Своєю чергою, «Вишково» на рідному стадіоні забезпечило максимальний результат у зустрічі із «Соколом» або ж тільки мінімально (0:1) поступилося тому ж «Тячеву»… Командам нижньої трійки потрібно налагодити кращу взаємодію як у захисті, так і в нападі. Час для цього є. Головне – його не марнувати.
Загалом слід констатувати кілька основних висновків із першого етапу змагань. Команди за нелегких умов стартували, притому слід відзначити правильний крок «Вишкова» та «Сокола», які наважилися спробувати себе в найвищому дивізіоні. Адже тільки в матчах із сильними суперниками можна по-справжньому прогресувати. Також учасники чемпіонату сформували дві трійки. Перша з них продовжить змагатися за призові місця, а друга щонайменше намагатиметься уникнути основної аутсайдерської позиції. Утім, зважаючи, що ще буде й третє, фактично вимушене у зв’язку з воєнним станом коло змагань, усе суперництво ще попереду. І важливо, що воно не позбавлене конкурентного середовища. Тим паче за невеликої кількості клубів.
Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ
Залишити відповідь