Віктор Наскалов: «Наше головне завдання – зберегти традиції, знайти оптимальні рішення»
27.03.2024 - 11:32На квітень заплановано старт нового чемпіонату Закарпаття з футболу. Про це в експрес-розмові з виконавчим директором ЗАФ.
– Вікторе Борисовичу, у суботу відбудеться фінал Зимової першості Закарпаття. Які попередні підсумки турніру можна вже підбити?
– Час летить, на зміну зими прийшла очікувана весна. Зовсім недавно ми вирішували питання організації й проведення Зимової першості, а вже сьогодні підбиваємо підсумки перших календарних змагань серед аматорських команд Закарпаття. Завдяки підтримці керівництва області, активній позиції президентів футбольних клубів, кваліфікованій роботі всіх представників задіяних комітетів ЗАФ нам удалося на високому рівні провести Зимову першість Закарпаття. У ній брало участь 18 команд. Матчі влаштовували на добре підготовлених штучних полях Ужгорода, Середнього, Виноградова та Вишкова, за що хотілося б подякувати керівникам та іншим працівникам цих стадіонів. Актину участь у Зимовій першості брали колективи обласної вищої й першої ліг. Необхідно відзначити зацікавленість щодо участі в турнірі наших представників аматорського чемпіонату України – ФК «Вільхівці», СК «Марамуреш», учасника аматорського Кубка України СХІ (Ужгород) та команду СДЮСШОР, яка готується до участі в другому етапі змагань ДЮФЛ України. Спробували свої сили й дебютанти ФК «Лінці-Зірка» (Середнянська ТГ), ФК «Зірка» (Онок), а ще ФК «Іза». Усі матчі відбувалися в цікавому й чесному спортивному суперництві, організовано та дисципліновано. У суботу дійсно матимемо фінальну гру, у який зустрінуться лідер аматорського футболу Закарпаття ФК «Севлюш» та команда-відкриття турніру ФК «Сокіл» (Холмківська ТГ). Сподіваємось, що матимемо цікавий поєдинок, який і визначить володаря почесного кубка.
– За статистичними даними, перший чемпіонат області з футболу відбувся 1920 року. Тоді переможцем став «Маккабі» (Ужгород). Нині – 2024 рік, повинен відбутися 110 за ліком такий турнір з урахування того, що в окремі роки нові чергові змагання відбувалися і весною, і осінню. Яка тепер ситуація з проведенням змагань, ураховуючи, що вже третій рік триває війна росії проти України?
– Звісно, ситуація непроста: воєнний стан. Але й у тилу ми повинні продовжувати життя, давати можливість населенню, зокрема молоді, займатися спортом, беручи до уваги й футбол. Тим паче, що чемпіонат Закарпаття не переривався досі за будь-яких обставин, навіть під час воєн. Що маємо на сьогодні? Прикро, але в обласних змаганнях не братимуть участь ФК «Вільхівці» та СХІ (Ужгород). Перший клуб подав заявку на участь у другій всеукраїнській лізі, а інший, можливо, долучиться. Своєю чергою, керівництво команди Нижньої Апші хотіло б виставити команду «Марамуреш -2», але за умови проведення матчів по середах. Під питанням участь футбольних клубів «Будівельник» та «Білки». Натомість «Говерла» Ясіня розглядає можливість повернення в першу лігу. Є бажання у «Вишкова» зіграти у вищому дивізіоні. Також там чекаємо на «Сокіл» із Холмківської територіальної громади. Зараз збираємо інформацію від команд, доуточнюємо. Відповідно будемо приймати рішення.
– Які можливі варіанти проведення турніру?
– Безумовно, ми б хотіли зберегти формат змагань 2023 року – 8 команд вищої ліги та 8 команд першої ліги. При цьому кожний клуб виставляє і юнацький склад, що особливо важливо в теперішній час. Якщо колективних учасників виявиться менше, будемо пропонувати об’єднати ліги. Можливо, президенти клубів запропонують свій варіант змагань. Відповідно до цього можлива корекція в датах початку та закінчення сезону-2024 року.
– Коли остаточно це буде вирішено?
– Зараз існує чимало питань стосовно кількості команд-учасниць та складу ліг, тому керівництво ЗАФ і Рада президентів ФК Закарпаття прийняли рішення провести в суботу на стадіоні «Авангард» до початку фінального матчу Зимової першості розширене засідання, на якому маємо визначитися з форматом проведення змагань. Упевнений: чемпіонат або чемпіонат і першість ми проведемо й зробимо все для якісної їх організації та проведення. Наше головне завдання – зберегти традиції, знайти оптимальні рішення».
Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ
Залишити відповідь