Дублерські градації
20.08.2023 - 21:13Про перше коло чемпіонату області серед юнаків.
Уже доводилося говорити, що сам факт проведення змагань в умовах воєнного стану заслуговує на позитив. А в юнаків – поготів. Ми й так багато втратили через вимушену перерву, зокрема пов’язану з пандемією коронавірусу. А тут ще більший удар у вигляді повномасштабного вторгнення росії в Україну. Якби, м’яко кажучи, пауза в змаганнях дублерів іще затягнулася, то наслідки могли б узагалі стати катастрофічними. На щастя, турнір удалося відновити. І це вже на користь розвитку гри № 1 на Закарпатті. Але й відгомін проблем з огляду на вищесказане доволі відчутний.
Чимало команд через міграцію молоді за кордон та інші питання, викликані нашими реаліями, узагалі ледь «назбирували» юнацькі склади. І хоч баталії відновили, та, звичайно, не все так просто. Це засвідчує турнір і у вищій лізі. Насамперед турнірна таблиця ілюструє помітну градацію команд. Їх доцільно розділити на 4 групи.
У першій маємо двох очевидних лідерів – ужгородського «Будівельника» та «Медею» з Оноківської територіальної громади. Ці два колективи, підживлені вихованцями місцевих шкіл, у першому колі продемонстрували відмінні результати. Обидва учасники турніру мають по 6 виграшів із 7. Особисту зустріч виграли представники обласного центру, але їх основний конкурент здолав «Вільхівці», тоді як власне будівельники зустріч із представником Тячівщини програли. В обох лідерів хороша реалізація гольових моментів – відповідно 5 та 3,8 гола за гру. Водночас основні претенденти на «золото» майже не пропускають.
І «Будівельник» і «Медея» здобули по 4 перемоги з великим рахунком (а це 57 відсотків з усіх матчів) і не лише залишаються головними кандидатурами на чемпіонське звання, а й подають надії на підживлення дорослих команд.
Найімовірніше, за «бронзу» (чи принаймні щонайменше за 3 місце) змагатимуться «Севлюш» і «Вільхівці». Виноградівці традиційно сильні юнаками. Отож не дивно, що із 7 матчів тільки в двох поступилися. Притому це було лідерам і з мінімальним рахунком. У «Вільхівців» певний час існували проблеми з резервом, але змагання показують, що питання можна вирішувати навіть за умов воєнного часу.
Далі – в умовній третій групі – розташувалися три колективи з однаковою (або майже однаковою) кількістю очок – «Бужора», «Карпати» і «Тячів». Вони поки що ведуть суперництво за те, щоб не бути серед аутсайдерів і щонайменше закріпитися в середині турнірної таблиці.
І поки що катастрофічна ситуація в «Марамуреша». Колектив із Солотвинської ТГ не просто програв усі поєдинки, а з різницею м’ячів 1– 33. Отож закономірно й одноосібно розташувався внизу.
Розшарування команд у турнірній таблиці на різні групи, з одного боку, послаблює першість, а з іншого, загострює суперництво у вирішенні завдань у кожній із зазначених груп. Отож безнадійними змагання назвати не можна. Зокрема, цікавим очікується «гонка» за чемпіонський титул, а також за «бронзу». Гаряче буде й унизу. До того ж у колективів ще є час, щоб проаналізувати помилки, допущені в першому колі й поліпшити свою гру.
Головне ж, повторюся: змагання таки відновилися. А з їх продовженням розвиток юнацького футболу відбуватиметься впевненіше.
Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ
Залишити відповідь