ФОТО. Договірні матчі та корупція – проблема № 1 у спорті
15.10.2015 - 13:0612 жовтня у Будинку футболу в Києві пройшов семінар на тему «Проблеми боротьби з корупцією та договірними матчами у футболі». На захід, який організувала Федерація футболу України, були запрошені представники регіональних федерацій.
Участь у семінарі взяли начальник служби розслідувань УЄФА Грем Пікер та координатор роботи офіцерів УЄФА з питань Fair Play Урс Клузер. Україну на цьому заході представили президент ФФУ Андрій Павелко, віце-президент ФФУ, голова Комітету з етики і чесної гри І.М. Кочетов та начальник служби розслідувань ФФУ, перший заступник голови Комітету із етики і чесної гри А.І. Мадзяновський.
Однією з головних проблем сучасного футболу є договірні матчі. Тож подолання корупції та боротьба з такими матчами є одним із пріоритетних напрямків діяльності УЄФА. Саме тому основною метою семінару стало підвищення рівня обізнаності фахівців вітчизняного футболу щодо негативних явищ, які є хворобою у спорті номер один. З цією метою до участі у семінарі були запрошені досвідчені фахівці УЄФА, які керують процесом боротьби з корупцією і договірними матчами, тісно співпрацюючи із представниками інституту офіцерів чесності Європейського футбольного союзу в національних асоціаціях та Європолом.
Захід став послідовним кроком на шляху реалізації політики викорінення таких явищ із вітчизняного футболу, започаткованої керівництвом Федерації футболу України.
Президент ФФУ Андрій Павелко у своєму зверненні до учасників семінару висловив впевненість у тому, що незабаром Україна матиме закон «Про запобігання впливу на результати офіційних спортивних змагань корупційних порушень», який дозволить підвищити ефективність боротьби з тими, хто займається організацією маніпулювань результатами спортивних змагань з метою отримання незаконних прибутків.
Андрій Павелко зазначив, що «робота щодо ухвалення законопроекту ведеться в колишньому руслі. Він вже повністю розроблений, був переглянутий багатьма комітетами, а 7 жовтня я вже доповідав про нього з трибуни у Верховній Раді. Було сигнальне голосування, яке не зібрало більшості, але це не основне голосування, а лише перевірка присутності і готовності до голосування депутатів на той чи інший момент. Тоді це було в кінці робочого дня, і, на жаль, наші не зовсім дисципліновані депутати не проявили свої голоси. Але я знаю, що законопроект підтримується більшістю, а з присутніх на сигнальному голосуванні ніхто не висловився «проти».
Упевнений, все буде доопрацьовано найближчим часом, і в кінці листопада або початку грудня Президент підпише цей закон.
Тим більше, що мене просять прискорити ухвалення закону, адже він спрямований на боротьбу з договірними матчами у всьому спорті. Днями до мене звернувся президент Федерації баскетболу України, адже і в українському баскетболі було зафіксовано два договірних матчі».
Таким чином, шахраї отримали попередження про активізацію наступальних дій, спрямованих на викорінення корупції із українського футболу.
Представники УЄФА Грем Пікер і Урс Клузер, використовуючи набутий європейський досвід, продемонстрували присутнім масштаби проблеми договірних матчів, зокрема, в Європі. Учасникам семінару було показано, як шахраї заробляють мільярди, плюндруючи футбол і ламаючи кар’єри футболістів.
Зокрема на розгляд учасників семінару було показано відео, на якому видно, як гравці європейської ліги здають матч. Цікавими були і приклади із життя футболістів, які йшли на поводу у шахраїв.
Учасники семінару дізналися про те, як Федерація футболу на практиці протидіє маніпулюванню результатами матчів, а також про перспективи боротьби із корупцією та договірними матчами в Україні.
Залишити відповідь