Микола Росоха: «У нас у команді всі – місцеві футболісти, грали з великим бажанням»
19.12.2019 - 10:53Один із кращих бомбардирів першої ліги про футбол, себе і Миколая.
– Миколо, із Миколаєм!
– Дякую! Вас і всіх читачів теж!
– Спасибі! Якщо не помиляюся, Ви у футболі понад 20 років…
– Зважаючи на те, що мені 28, а почав я грати в 6 – то так.
– Першого тренера пам’ятаєте?
– Так. Іван Фляшко. Починав я грати в Хусті.
– За які колективи ще виступали?
– Крім Хуста, – на ДЮФЛ України, за команди Тячева, Вишкова, збірну Закарпаття.
– Що Вам найбільше згадується за ці два десятиліття?
– Коли був дітваком, тренер нам слугував за другого батька. Тепер у молоді немає тієї спортивної злості, яка «жила» в нас. Нині часто в юного футболіста в підсвідомості: програв – то програв. А я звик «битися» до останнього. Прагнув усе бути першим – не любив програвати. А взагалі здобуто великий футбольний досвід.
– Є бажання застосувати його на вищому рівні?
– Побачимо, як усе піде далі, але так. Зокрема, у січні збираємося на збори. ФК «Хуст» планує виступати у вищій лізі. Буде важче, складніше, але хотілося б, аби наш колектив змагався за місце в першій п’ятірці, навіть трійці. А як пощастить – то й за чемпіонство. Так само хотів би зарекомендувати себе знову в ролі кращого бомбардира. Адже я – атакувальний центральний півзахисник. Моє завдання – забивати. Та як буде насправді – покаже час.
– Що або хто найбільше Вам допомогли стати одним із кращих бомбардирів першої ліги?
– Я міг бути й найкращим. Принаймні в Східній зоні. Але один забитий м’яч зарахували як автогол. Допомогли ж мій досвід і спортивна злість. Та найголовніший внесок – самої команди. Вона теж могла фінішувати першою. Трохи не склалося. У нас і поля не було. Важко тренуватися за таких умов. Хоч загалом сезон видався непоганим. Тим паче, що грали проти хороших суперників, зокрема із Тячева, Бичкова, Ясіня, Вишкова… У нас у команді всі – місцеві футболісти, грали з великим бажанням. Звідси і результат.
– А як Ви «в результаті» стали Миколою?
– Батько – Микола. Так і мене назвали.
– Миколая шануєте?
– Звичайно. Це свято асоціюється з можливістю зробити приємне дітям, батькам, усім ближнім і є своєрідним сигналом до новорічно-різдвяних свят.
– За прикладом Миколая робите добрі справи?
– Думаю, так.
– Яка з них найбільше запам’яталася?
– Ну, не знаю. Можливо, коли фінансово допоміг батькам.
– Котрі зі свят найбільше Вам допомагають створити настрій?
– Католицьке і православне Різдво та Новий рік. Це мої улюблені. Можливо тому, що дарують повноцінний відпочинок, можливість зустрітися з родичами друзями. Адже в повсякденні всі зайняті…
– Ось і Ви зараз зайняті – бавите сина. Футболістом його бачите?
– Як Бог дасть. Синові ж тільки 9 місяців. Але думаю, що буде. Ось і 5 секунд не посидить. Та головне, щоб був здоровим.
– Крім здоров’я, чого побажали б собі й шанувальникам футболу?
– Хочеться хорошого виступу в новому сезоні, щоб команда знову фінішувала серед кращих. А всім іще – щастя, миру в сім’ях і всього найкращого!
Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ
Залишити відповідь