ДЮФЛ Закарпаття: проміжні висновки
16.01.2019 - 11:35На завершення проаналізуємо виступи команд U-13 і U-15 у Західній зоні першої ліги.
Особливістю Західної зони є те, що в ній обох вікових групах стартувало найменше команд – по 8. Утім, гарячих баталій і тут вистачає.
U-13
Незважаючи на малу кількість команд, серед наймолодших утворилося одразу три сектори. У першому одноосібно розташувалася Перечинська ДЮСШ. Як і з-поміж старших, вона має стовідсотковий результат: 7 перемог у 7 матчах. Непогана ефективність нападу – 2,6 гола за поєдинок. І майже ідеальний захист – пропущено тільки 2 голи!
Далі з однаковою кількістю очок – по 15 – розташувалися ДЮФК «Олімп» (Ужгород) та ДЮСШ (Ужгородський район). Обидві команди мають співставні захисти, проте ланка нападу помітно ефективніша в представників обласного центру.
Загалом усі три зазначені колективи мають доволі міцні позиції. Спробувати їх похитнути переслідувачам буде вкрай важко. Розрив щонайменше в 6 очок доволі відчутний. До того ж інші колективи сформували нульову або негативну різницю забитих і пропущених м’ячів, а представники Ужгорода й Ужгородського району мають іще й гру в запасі.
Золоту середину «тримають» ДЮСШ (Берегово) – 9 залікових пунктів та «Невицький замок ОК ДЮСШ Україна» – 7. Розрив між ними невеликий, та в берегівців помітно кращий захист при однаково ефективному нападі.
І по 4 очки набрали три останні колективи – ДЮСШ «Колос» (Мукачівський район), ДЮСШ (Свалява) і ДЮСШ (Чоп). Найгірші позиції в останньої – команда занадто багато пропускає. Та в цілому своїм сусідам повинна скласти гідну конкуренцію в другому колі.
Результативність у старшій віковій групі Західної зони особлива – 4,0. Утім, майже чверть зустрічей – із нічийним результатом чи виграшем в 1-2 м’ячі однієї з команд. Найбільш цікавим, очевидно, буде суперництво за друге-третє місця та в нижній п’ятірці.
U-15
Серед найстарших, як і з-поміж наймолодших, виділяється одноосібний лідер – Перечинська ДЮСШ. Вона в першому колі має стовідсоткове досягнення: 7 перемог у 7 матчах. Притому продемонструвала хорошу результативність – 3,3 гола за гру та пропустила тільки 5 м’ячів.
Першу четвірку доповнюють іще три колективи, у яких 10 очок і більше та плюсова різниця забитих і пропущених. Зокрема, другий із 14-ма очками – ФК «Невицький замок ОК ДЮСШ Україна». У нього результативність менша ніж у лідера – 2,0; однак і найкращий захист – пропущено тільки 4 голи. Утім, відставання від Перечинської ДЮСШ (з огляду на кількість команд) є доволі суттєвим.
Натомість від другої команди на відстані лише 3-4 очок розташувалися ДЮСШ з Берегова та колосівська з Мукачівського району. Імовірно, що саме три колективи, котрі займають 2-4 місця, і суперничатимуть за срібний та бронзовий комплекти нагород.
Далі розташувалася більш рівна друга четвірка. Її сформували ДЮСШ із Чопа – 7 очок, Сваляви – 5, Ужгородського району – 4 й ДЮФК «Олімп» – 3. Щільність здобутків означає, що кожен тур може суттєво змінювати турнірне становище команд. Як і в першій четвірці, за винятком, щоправда, лідера. Отож суперництво обіцяє бути непростим. Найважче ж доведеться «Олімпу» – він занадто багато пропускає, хоч разом із ДЮСШ Ужгородського району й має відкладену гру, результат якої може також відчутно вплинути на місцерозташування колективів.
Загалом учасники демонструють високу результативність – 3,9. Із різницею в 5 і більше м’ячів зафіксовано тільки 5 перемог. Натомість майже чверть матчів (як і в найсолодших) завершувалися або з нічийним рахунком, або з перевагою в 1-2 голи однієї з команд. Є підстави вважати, що в другому колі чимало поєдинків теж будуть такими ж безкомпромісними. І якщо доля чемпіонського титулу залежатиме переважно від гри перечинців, то розподіл інших місць – складніше питання. А отже, інтриги не бракуватиме.
Загалом ДЮФЛ має як свої набутки, так і слабкі місця. Скажімо, до позитиву слід віднести покращення рівня конкуренції серед команд та збільшення їх кількості (хоч у Західній зоні першої ліги бажано б мати й більше). Добре, що учасники чемпіонату багато забивають. Це привчає футболістів до атакувального футболу.
Натомість ахіллесовою п’ятою залишається суддівство. Також в окремих командах тренери більше переймаються результатами ігор ніж постановкою тренувального процесу та педагогічними підходами до виховання молодої зміни (з огляду на спілкування з вихованцями в ході ігор). Питання бази та фінансування – так само серед нагальних.
Утім, реформування ДЮФЛЗ дає свої результати. Розподіл команд за спортивним принципом на ліги сприяє кращій підготовці учнів до дорослого футболу. Посилення подальшої уваги до проблем дітей і юнаків дасть можливість вийти на ще більш якісний рівень здобуття ними ігрового досвіду.
Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ
Залишити відповідь