До підсумків сезону-2018: вища ліга юнаків
07.12.2018 - 09:28Згадуємо, чим були прикметні баталії дублерів.
У змаганнях юнаків турнірна таблиця має чітку пластову побудову. Насамперед виділяється перша п’ятірка. МФА «Мункач» (Мукачево), напад якого неабияк вражає – понад 5 забитих голів за один матч (!), та «Вітязь» (Концгазо) достроково здобули «золото» і «срібло» відповідно. А ось доля «бронзи» вирішилася в останньому турі, коли ужгородці поступилися мукачівцям, а середнянці здолали тячівців і посіли третє місце. Крім трійки призерів, добре сезон провели також представники обласного центру й Виноградова, котрі не просто потрапили до першої п’ятірки, а з хорошими ігровими показниками, зокрема здобувши відмінну різницю м’ячів.
Далі в золотій середині виділяються рахівці та іршавці. Перші стільки ж матчів виграли, скільки й програли. Це єдина безкомпромісна команда – жодної нічиєї. «Карпати» мають невелику, та все ж позитивну різницю голів. В іршавців не все виходило в нападі, тому насамперед у зв’язку з цим «мінусове» сальдо в співвідношенні забитих і пропущених м’ячів.
Групу аутсайдерів склали фактично рівні між собою тячівці, полянці й хустяни. Їх щонайбільше відділяють три очки. Безнадійно фінішували-відстали тільки «Вільхівці». В одній грі ця команда з Тячівщини пропускала в середньому понад 6 (!) голів за матч та здобула лише 1 очко в 20 двобоях.
Загалом вищезгадана пластова побудова має свої «плюси» і «мінуси». Скажімо, до останніх слід віднести дострокове чемпіонство лідера та незаперечного аутсайдера. З іншого боку, крім переможця, переслідувачі останнього та їх антиподи розташувалися доволі щільно, що забезпечувало інтригу змаганням. Та в цілому баталії були непередбачуваними. У близько 44 відсотках матчів арбітри фіксували перемогу однієї з команд в один-два м’ячі або нічию. А це менше половини всіх зустрічей. До того ж майже третина (28 відсотків) поєдинків завершувалася з різницею в 5 та більше голів. Звичайно, юнацький футбол чутливіший за дорослий, менш психологічно стійкий, але ця статистика наводить на роздуми стосовно необхідності посилення конкуренції між командами. Та доводиться констатувати: дається взнаки дефіцит юних гравців на місцях. Зате порадувала надзвичайно висока середня результативність – 4,6; але знову ж: у майже 60 відсотках матчів забивав тільки один суперник.
Загалом чемпіонат серед юнаків засвідчив, що у нас є здібна молодь, але з нею потрібно більше працювати, особливо в плані дисципліни гри. Частина з таких футболістів уже поповнить лави дорослих колективів. Хочеться вірити: підживлення останніх виявиться результативним.
Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ
Залишити відповідь