Вища ліга-2016. Цифри, факти, підсумки. ФК «Оболонь» (Хуст)
16.12.2016 - 10:42Один із старожилів закарпатського футболу. Два роки поспіль «Оболонь» зупинялася за крок від медалей. Сезон 2016 року став найгіршим за останні кілька років для команди Хуста. Якщо на чемпіонаті Європи у Франції серед населених пунктів високогір’я хустяни виступили блискуче, завоювавши срібні нагороди, то в чемпіонаті області справи йшли значно гірше. У команди не було систематичного тренувального процесу, що дало про себе знати.
У чемпіонаті області «Оболонь» набрала 28 очок із 72 можливих або 38,88%. За сезон у ворота суперників проведено 36 голів або 1,5 гола за гру. У свої ворота хустяни пропустили 39 голів або по 1,64 гола за матч. Удома «пивовари» здобули 18 очок із 36 або 50% від можливого, на виїзді –10 очок із 36 або 27,77%. Будемо відвертими: не густо. У І колі хустяни здобули 17 очок із 36 або 47,22% від можливого. Вдома їх доробок становив 10 очок із 18, на виїзді – 7 із 18. Співвідношення м’ячів першого кола склав 24:19: вдома – 17:9, на виїзді – 7:10. У другому колі «Оболонь» набрала 11 очок із 36 або 30,55% від можливого. Вдома здобули 8 очок із 18, на виїзді – 3 із 18. Друге коло хустяни відверто провалили. Співвідношення м’ячів у ІІ колі склало12:20: вдома – 9:8, на виїзді – 3:12.
У перерві між І і ІІ колами в «Оболоні» відбулася зміна на тренерському містку. Олександр Браєр виїхав за кордон. Команду очолив Юрій Мовчан. Досвідченому тренеру не вдалося навіть утримати команду на тому рівні, на якому вона була після І кола. «Оболонь» не заслуговує на таке місце в турнірній таблиці. Хуст завжди був футбольним містом: і при Чехословацькій Республіці, і при Угорщині, і при Радянському Союзі. За роки Незалежності хустяни трохи позиції здали, але в 2014 і 2015 роках виступили потужно. І ось новий спад.
На хустському стадіоні розпочато реконструкцію. Стадіон повинен стати сучасним спортивним об’єктом. Може, це дасть новий поштовх розвитку футболу як у місті, так і в районі. Можливо, влада на місці не сильно переймається грою мільйонів, бо ні міська, ні команди району так слабко давно не виступали. Дуже шкода, що Йосипу Браєру не вдалося у цьому сезоні утримати команду на більш високому рівні. Він зробив усе, що від нього залежало, а ось команда – ні. Цікава статистика: «Оболоні» у матчах чемпіонату. Із призерами хустяни здобули 6 очок, що є одним із найкращих показників для середняків чемпіонату. «Ужгород» – 0, «Севлюш» – 0, «Минай» – 6. У цьому сезоні «Минай» втратив у матчах із «Оболонню» всі 6 очок, що є доволі дивним. У матчах із командами, які посіли 4-7 місця, хустяни виступили дуже посередньо – всього 6 очок із 24 можливих. «Середнє» – 0, «Дийдо» – 2, «Берегово» – 1, «Вільхівці» – 3. А ось із рівними собі хустяни виступили погано, набравши 1 очко з 12 можливих. «Мункач» – 0, «Спартакус» – 1. Із аутсайдерами «Оболонь» була на висоті – 15 очок із 18 можливих. «Поляна» – 6, «Боржава» – 3, «Бужора» – 6. Можна зробити висновок, що команди, в яких був налагоджений тренувальний процес і вони перебували в хорошій спортивній формі, легко «розбиралися» з «Оболонню». Ось факти: «Ужгород» забрав у матчах із хустянами 6 очок, «Севлюш» – 6, «Середнє» – 6, «Мункач» – 6, «Спартакус» – 4, «Берегово» – 4. Тобто можна сміливо констатувати, що провал «Оболоні» – від їхньої слабкої фізичної підготовки. І тут провина лежить тільки на тренерському штабі, а й самих гравцях, бо їх підбір в «Оболоні» був непоганий.
Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ,
Далі буде
Залишити відповідь