Вища ліга. І коло. Підсумки: ФК «Мункач» (Мукачево)
04.08.2016 - 16:38Коли ми згадуємо про футбол Закарпаття, не маємо права не говорити про Мукачево. Ще в 1930, 1931, 1934 роках футбольна команда Мукачівського спортивного товариства виборола звання чемпіонів Подкарпатської Русі.
У 1935 році такої ж перемоги досяг СК «Слов’янин» (Мукачево). Після війни команди Мукачева ще 14 разів виборювали звання чемпіонів Закарпатської області й 11 разів виборювали Кубок області. Команди Мукачева найбільше здобували звання чемпіонів Закарпаття. А скільки футболістів найвищого рівня дало Мукачево футболу! 60 років тому олімпійським чемпіоном із футболу став мукачівець Йосип Беца, який виступав у складі збірної СРСР. Мукачівці грали у київському «Динамо», московських «Спартаку», ЦСКА, «Динамо», «Локомотиві», мінському «Динамо», одеському «Чорноморцю», львівських «Карпатах» тощо. Мукачівські команди були постійними учасниками чемпіонатів України та СРСР (більш детально про мукачівський футбол у книзі «Футбол над Латорицею»). Мукачеву є чим пишатися. Останні роки батьки міста відвернулися від футболу, але він тут вижив завдяки Олегу Шульзі, Золтану Сільваші, Віктору Ряшку, Михайлу Ланьо та багатьом іншим ентузіастам.
Уже третій рік ДЮФК «Мукачево» виступає у Вищій лізі чемпіонату області. У команді – перспективна молодь. Другий рік мукачівці борються за високі місця в турнірній таблиці. За останні півтора року вони підготували кілька гравців для команд Вищих ліг України та Угорщини (В.Гей, Ю.Тома, М.Ряшко, О.Шведюк. А.Нурієв отримав запрошення від «Відеотону»). Це дуже хороший показник. На даний час мукачівці готуються до підписання серйозної угоди про співпрацю з відомим угорським клубом.
Сезон 2016 року почався для них вдало. Команда міста над Латорицею вийшла до фіналу Зимової першості області. А ось старт у чемпіонаті області вдалим не назвеш. Після III туру було виявлено помилку, допущену при заяві гравців, і за перші три матчі чемпіонату мукачівцям було зараховано поразки 0:3. На цей час команда вже мала у своєму активі 6 очок і знаходилася в групі лідерів. Керівництво клубу визнало допущені помилки і розпочало роботу з нуля.
У 13 матчах I кола «Мункач» здобув 15 очок із 39 можливих або 38,46%. Вдома очкову скарбничку було наповнено на 8 очок із 18 можливих або 44,44%. На виїзді мукачівці здобули 7 очок із 21 можливого або 33,33%. У I колі «Мункач» провів у ворота суперників 12 голів або 0,92 гола у кожному матчі, пропустив у свої ворота 20 або по 1,53 у кожній грі. Таким чином, співвідношення м’ячів склало 0,92:1,53 (якби не анулювання результатів перших трьох турів, то співвідношення було б 18:12 або 1,38:0,92). «Мункач» демонструє цікаву й видовищну гру, не дивлячись на те, що середній вік команди (разом із «Спартакусом») наймолодший у лізі. Саме відсутність досвіду не дозволив команді реалізувати велику кількість моментів, створених у матчах. Удома мукачівці забили у ворота суперників 5 голів у 6 матчах або 0,83 гола за гру. На виїзді – 7 голів у 7 матчах або 1,0 гола у грі. У рідних стінах пропустили 8 голів або 1,33 гола, на виїзді – 12 або 1,71 за гру. Співвідношення забитих і пропущених вдома і на виїзді виглядає наступним чином: 0,83:1,33 та 1,0:1,71.
У II колі найважчі ігри «Мункача» будуть на виїзді. Вдома мукачівці прийматимуть «Середнє», «Берегово», «Спартакус» та «Дийдо». На виїзді вони зіграють із «Севлюшем», «Ужгородом», «Минаєм», «Вільхівцями» та «Оболонню». Подивимося, на що здатна мукачівська молодь.
Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ
Залишити відповідь