ФОТО. Огляд матчів. Чемпіонат області. Вища ліга. 13 тур

08.10.2023 - 21:25

Сьогодні були зіграні два матчі. І обидва – дербі.

СК «Марамуреш» (Солотвинська ТГ) – СК «Тячів» – 12 жовтня

ФК «Севлюш» (Виноградів) – ФК «Медея» (Оноківська ТГ) – 3:2 (юнаки – 5:1)

Голи: Василь Куделко, 49; Михайло Реплюк, 68+; Адріан Пуканич, 81 – Іван Капустей, 56; Максим Лютнянський, 85.

Попередження: Сергій Лукулинець, 90+1 – Марко Зубов, 60; Вадим Селещук, 68; Іван Ковач, 69; Едгард Русин, 70.

Вилучення: Віталій Медведєв (80, за очевидне позбавлення суперника можливості забити м’яч).

Виноградівці достроково стали чемпіонами, але перемога далася не так легко, як, можливо, хтось собі уявляв. «Медея» теж налаштувалася серйозно на поєдинок, адже претендує на одне з призових місць. Отож центральна гра туру стала справжнім дербі. Та ще й неабияк результативною.

Уже в першому таймі відбувалося безкомпромісне суперництво. Проте спроби команд «розпечатати» ворота візаві успіхом не увінчалися. 0:0 на перерву.

Головні події розгорнулися в другому таймі. Тільки продовжилося міцне протистояння, як Василь Куделко відкрив рахунок. Утім, невдовзі головний бомбардир колективу з Ужгородщини Іван Капустей відновив рівновагу й посилив інтригу.

Усередині тайму завдяки пенальті Михайло Реплюк знову вивів «Севлюш» уперед. Далі вилучення в складі гостей та гол тренера-гравця Адріана Пуканича здавалося все вирішили в двобої. Однак гості з цим не погодилися та за чотири хвилини знову додали пального у вогонь інтриги – відзначився Максим Лютнянський. І все ж часу команді з Ужгородщини забракло. Та й у меншості повторити гольовий подвиг було складно. Непроста, але чемпіонська звитяга «Севлюша».

На жаль, після завершення матчу, як свідчить запис в офіційному протоколі зустрічі, Едгард Русин, Іван Ковач та Едуард Дзьоба нецензурно висловлювалися на адресу суддівської бригади та ЗАФ, а Едгард Русин ще й кинув футболкою в арбітра поєдинку. Отож це стане предметом розгляду на засіданні КДК.

ФК «Будівельник» (Ужгород) – СК «Карпати» (Рахів) – 1:2 (2:0)

Голи: Ігор Кузь, 51 – Віталій Рогач, 36; Михайло Грегорчак, 87.

Попередження: Руслан Голубєв, 11; Михайло Дудаш, 33; Євгеній Лук’яник, 42; Ерік Івашко, 91 – Йосип Пайдич, 11; Микола Козурак, 69; Михайло Грегорчак, 88.

СК «Вільхівці» – ФК «Бужора» (Іршава) – 12 жовтня

Битва команд, які розташувалися внизу турнірної таблиці, вийшла справжнім дербі. Суперники усвідомлювали ціну матчу фактично за 6 очок, тому весь поєдинок діяли в хорошому темпі, створювали моменти й забивали. Активніше розпочали господарі. Невдовзі гості вирівняли гру й самі стали робити небезпечні рейди на ворота суперника. Та «Будівельник» знову перехопив ініціативу. Однак «Карпати» самовіддано захищалися й добре контратакували. Особливо швидкісно діяли рахівці на правому фланзі. Звідти, власне й виник гол. Команда горян подавала кутовий, один із захисників спробував вибити м’яч зі штрафної. Але вдало зробити це не вийшло. Віталій Рогач підхопив м’яч і прицільно пробив – 0:1.

У другому таймі знову «Будівельник» активно розпочав. І невдовзі зрівняв рахунок. Після подачі з кутового своїм шансом скористався Ігор Кузь, замкнувши навіс. 1:1.

Далі команди діяли на зустрічних курсах. В обох випадках надійно діяли голкіпери – Ерік Гречка та Костянтин Гуцул. Особливо запам’яталася їхня реакція після атаки «дев’яток» – відповідно Юрія Яремчука та Микити Немецкова. Постійно на ворота суперника в господарів був націлений Руслан Соскида. Але знову ж виручав страж «Карпат»: він знаходився в потрібному місці й нейтралізовував удари нападника.

Усе йшло до нічиєї. Принаймні вона була б логічним підсумком зустрічі. Та у футболі не завжди перемагає логіка. Головне – хто менше помиляється. І на 87 хвилині карпатівці відзначилися, фактично відповівши голом-близнюком. Подача з кутового, замикання навісу – 1:2. Цікаво, що автор м’яча Михайло Грегорчак увійшов у гру лише три хвилини тому, вийшовши на заміну. Отож четверта перемога рахівців у чемпіонаті.

***

Сьогодні вийшли справжні матчі-дербі. А завершення туру відбудеться в четвер перенесеними поєдинками.

Фото Олексій МАТРУНИЧ, ФК «Севлюш» (Виноградів)