ФОТО. Згадуючи Олега Іщенка…

26.06.2022 - 21:34

У Мукачеві влаштували XІV за ліком турнір ветеранів пам’яті відомого футбольного керівника та організатора.

DSC_6856

…Його пам’ятають як першого заступника голови Федерації футболу Закарпаття, одного з організаторів заснування уславленого СК «Лінет» («Віжибу» (Берегово), начальника ФК «ОСК «Закарпаття», активного популяризатора футболу в краї. А ще – як ініціатора створення турніру Василя Турянчика. І ось услід за першими змаганнями пам’яті уславленого капітана київського «Динамо» відбувся вже XІV захід пам’яті самого Олега Вікторовича.

На відкритті були присутніми керівництво ЗАФ в особі першого заступника Мирослава Щербея, який і виступив із вітальним словом до присутніх, заступника голови Віктора Наскалова, голови комітету ветеранів футболу Василя Козика, рідні О.Іщенка: удова пані Любов, доньки Любов і Наталка, онуки Артем і Олександр, футбольна громадськість та ветерани.

Після виконання Державного гімну України та хвилини пам’яті, під час якої вшанували і самого Олега Вікторовича, і Дмитра Радя, котрий кілька днів тому пішов із життя, і всіх тих, хто поліг за незалежність України в боях із російськими загарбниками, за справу на футбольному полі (відповідно до жеребкування) взялися власне ветеранські команди.

У першій зустрічі зійшлися «Карпати» (Мукачево) і «Ветеран» (Воловець). Господарі поля потужно провели перший тайм і відзначилися чотирма голами без відповіді (дубль на рахунку Михайла Кабація, а також забивали Олексій Напуда й Мирослав Бундаш). Відтак зуміли грати згідно з рахунком і після перерви та перемогли 4:0.

Паралельно в другому півфіналі зустрічалися ФК «Берегово» та «Ветеран» (Іршава). До перепочинку краще свої моменти реалізовували іршавці, а в другому таймі – берегівці. У підсумку – 2:2 в основний час (голам Івана Мошколи й Андрія Веждела ФК «Берегово» протиставив дубль Павло Томпо). А в серії пенальті влучнішими виявилися іршавці (перемогу 3:2 їм забезпечили влучні удари Ярослава Сухана, Андрія Веждела та Михайла Танинця проти дворазового взяття воріт суперника зусиллями Юрія Ірчака та Володимира Банги.

Матчі за призові місця відзначалися особливою напруженістю. У поєдинку за «бронзу» турніру команда з Воловця поступилася «Берегову». Після нічиєї 2:2 в другому таймі переможці все ж реалізували момент після перепочинку (загалом дубль Павла Томпо та ще один гол Юрія Ірчака проти влучних «пострілів» Віктора Ігнатишина та Василя Беци).

І в зустрічі за перше місце, як і торік, перемогли «Карпати» (Мукачево). У поєдинку проти іршавців 0:0 до перерви та 2:1 після й такий же підсумковий результат (на реалізацію моменту Андрієм Вежделом Мирослав Бундаш відповів дублем, реалізувавши й один пенальті).

Нагороджували Михайло Ланьо, почесний голова Закарпатської асоціації футболу, заступник голови ЗАФ Віктор Наскалов, голова комітету ветеранів футболу Василь Козик, член виконкому ЗАФ Георгій Жбора, арбітр ФІФА Ярослав Козик-старший та представники родини О.Іщенка. Окремо відзначили бригаду арбітрів у складі Мирослава Гали, Івана Мазура, Михайла Яцури та Ярослава Козика-молодшого, кращих гравців турніру Мирослава Бундаша (Мукачево), Олеся Горзова (Іршава), Павла Томпо (Берегово), Віктора Ігнатишина (Воловець). Було також вручено командні призи, зокрема й кубок переможцю. Крім того, рідним Олега Іщенка Юрій Турянчик від Берегівського консервного заводу та Михайло Ланьо вручили матеріальну допомогу.

Після турніру учасники поспілкувалися в неформальній обстановці, дякували організаторам і спонсорам та згадували Олега Іщенка…