«Вишково» здобуває «тернисту» виїзну перемогу

16.06.2018 - 19:08

Підопічні Адальберта Борбеля обіграли ФК «Терново» з рахунком 4:2.

DSC_6677

Перед стартом цьогорічної першості Закарпаття з футболу, тернівські футболісти ставили перед собою завдання увійти до трійки призерів, як, власне, і в попередні два роки. Чому самі футболісти визначають для себе пріоритети? А тому що «Терново», наче «Барселона» – команда народна. Кожен місцевий житель тут акціонер. Нема у них ні тренера, ні президента. Навіть у графах протоколу: президент, тренер – порожньо. Два Романи – Маркуц та Каптола, а також Іван Коморський – три кити, на спинах котрих тримається футбол у Тернові. Перші два – організатори на місці, третій – працює за кордоном і виконує свого роду президентські функції: забезпечує команду інвентарем та й фінансово допомагає. Знаєте, мої шановні, який бюджет у «Тернова» на перше коло??? «Аж» 45 тисяч гривень. Грають тутешні футболісти за «дякую». Загалом – просто молодці. У «Вишкові» ситуація хоч і не набагато, але усе ж краща. Тож і боротимуться підопічні Адальберта Борбеля за комплект нагород найвищого ґатунку. Тернівчани ж бо намагатимуться надолужити втрачене на старті чемпіонату і якомога ближче підійти до лідерів крайової першості.

На 4-й хвилині господарі повинні були відкривати рахунок. Іван Габор два рази серйозно потурбував голкіпера вишківчан. Спочатку кіпер удар парирував, м’яч вийшов на кутовий. Після подачі корнера, знову пробиває Габор. Цього разу м’яч оминувся зі стійкою. І хоч господарі першими могли відзначитись, м’яч більше контролювали усе ж гості. Щоправда атаки команди Адальберта Борбеля були просто масовими, але аж ніяк не гострими. Господарі багато фолили на власній половині поля, та ніякої користі чисельні стандарти вишківчанам не принесли. Проте 20 хвилина тотального натиску гостей призвела до взяття воріт. Подача у напрямку воротарського майданчика, провал всієї захисної ланки і удар з кількох метрів від Михайла Фіцая у ближній кут. Воротар – без шансів. 0:1.

«Вишково» й надалі продовжувало грати першим номером. Народна команда натомість не могла віднайти власну гру. Загалом футбол у Тернові був якийсь дивні: дальні безадресні передачі вперед, у більшості випадків алогічні й не точні, велика кількість невиправданих фолів, відсутність будь-якого тактичного малюнку – характерна для обох команд гра. Принаймні такими були перші 35 хвилин. Варто пригадати епізод на 36-й, коли комбінаційні дії партнерів ударом з-за меж штрафного майданчика завершував Крістіан Антал. Голкіпер рятує свою команду. Та вже через хвилину страж воріт не зумів унебезпечити власні ворота від вірного голу. Віктор Зейкан – автор другого взяття воріт.

На 41-й хвилині рахунок став 0:3. Затіяли атаку брати Фіцаї: Михайло та Василь на підступах до штрафної зіграли в стінку, Михайло підключив до атаки правий фланг, звідки послідувала подача в карну зону. Крістіан Антал використав стовідсоткову нагоду на завершальній фазі атаки і просто розстрілював беззахисного воротаря. Долю цього матчу було вирішено ще у першій 45-хвилинці.

Другий тайм відбувався уже за протилежним сценарієм. Уже на старті господарі створили три гольові епізоди. Спочатку після удару Євгена Левка м’яч летить поруч зі стійкою. Далі удар Василя Маркуца парирує воротар. А на 5-й хвилині Іван Габор не влучає у порожні ворота з кількох метрів. Забийте три голи, шановні тернівчани – і розпочинайте з центру поля, наче перед стартовим свистком. Склалось враження, що гостей у другому таймі змінили повністю. Було таке враження до 60-ї хвилині.

Захисники команди господарів забули про власні ворота й прогавили контратаку гостей, Віктор Зейкан запросив на рандеву місцевого стража й холоднокровно обіграв останнього. У такий спосіб вишківчани приспали пильність суперника й просто вичекали момент, аби завдати контрудару.

На 68-й хвилині господарі усе ж розмочили рахунок. Навісну передачу головою замкнув Маркуц. Михайло точно пробив у дальній кут. 1:4. Погодьтеся, доволі запізніла реакція від команди, що претендує на п’єдистал пошани. Хоча хто-зна…

Через 6 хвилин «Терново» зменшує перевагу суперника до двох м’ячів. Після стандарту з кута штрафного, першим «на м’ячі» був Роман Костевич, який завдав невідпорного удару. Господарям не були притаманні награні тактичні комбінації, натомість бажання перемогти било через вінця. Мені по-футбольному була симпатична тернівська команда. Хотілося б побачити третій гол у їх виконанні. Тоді можна було б говорити принаймні про одне очко, як наслідок надважкого матчу.

Та не судилося. Під ендшпіль матчу господарі заробили пенальті. Щоправда у власні ворота. Збивають захисники того ж Зейкана. Сам постраждалий і підійшов до 11-метрової позначки. М’яч, після удару Віктора, пройшов повз стійку. 2:4 – кінцевий результат матчу.