Огляд матчів. Першість області. Перша ліга. 2 тур. Задавали тон і господарі, і гості

15.05.2023 - 08:51

У зіграних поєдинках було цікаво. Результати також вийшли строкатими.

ФК «Сокіл» (Холмівська ТГ) – ФК «Перечин» – 4:2 (юнаки – 11:0)

Голи: В’ячеслав Пінковський, 20; Роберт Товт, 27; Михайло Міговк, 65; Едуард Готра, 72 – Вадим Чекета, 7; Юрій Продан, 45.

Попередження: Валентин Павлик, 5; Іван Корпош, 48; Владислав Сердюк, 66; Михайло Міговк, 68; Едуард Готра, 90 – Олександр Риган, 82.

Обидві команди видали бойовий перший тайм. Гості відкрили рахунок у дебюті зустрічі. Однак уже в середині першого тайму вели господарі. Утім, гол перечинців у роздягальню встановив паритет перед завершальною частиної зустрічі – 2:2.

А з перепочинком краще з реалізацією склалося в «Сокола». У середині й другого тайму він «налітав» ще два голи. Гостям результативно відповісти не вдалося, отож господарі здобули результативний виграш.

ФК «Вишково» – ФК «Лідер» (Сторожниця) – 1:1 (2:2)

Голи: Крістіан Антал, 15 – Роман Кононенко, 90+3.

Попередження: Павло Томчин, 1; Михайло Томишин, 84; Василь Мацунич, 90+1 – Андрій Коваль, 29; Максим Грачов, 57; Марко Зубов, 59; Андрій Шовш, 67; Степан Савко, 78; Михайло Новак, 90+3.

Вилучення: Дмитро Жуков, 30 («Вишково»; небезпечна атака суперника в боротьбі за м’яч).

Гра вийшла по-справжньому чоловічою. У зустрічі арбітр показав 9 «гірчичників». Господарі першими відкрили рахунок, і здавалося: усе піде за їхнім сценарієм. Та багато що, коли не все, перекреслила 30-а хвилина. «Вишково» заробило вилучення й лишилося в меншості. Гості прагнули цим скористатися. І хоч вийшло вже в компенсований час, та принаймні поразки уникли.

ФК «Білки» – ФК «Зірка-SPAR» (Лінці) – 0:2 (1:2)

Голи: Євген Обдирко, 46; Ростислав Панькович, 81.

Попередження: Вадим Стеблей, 32 – Юрій Коштура, 5; Ростислав Турецький, 21; Євген Обдирко, 63; Назар Войцеховський, 75.

Гості пожали результат підготовки в Турнірі на честь воїнів ЗСУ. Далося взнаки й те, що «Білки» лише починали, а їх суперник уже набрав ігрової тональності. Як би там не було, а до перерви рахунок прикрашали «нулі». У другому ж таймі представник Ужгородщини скористався двома нагодами й повіз додому перемогу.

ФК «Мукачево» – ФК «Заріччя» – 5:1 (-:+)

Голи: Володимир Бабич, 29+; Вадим Мельник, 33, 40, 72; Микола Шелельо, 79 – Михайло Батрин, 88.

Попередження: Михайло Калій, 90 – Ігор Мицак, 53.

Цей матч став справжньою історичною подією. Уперше за більш ніж 10 років у місті над Латорицею знову відродили команду обласного штибу (між іншим, 2012-ого саме ФК «Мукачево» став чемпіоном Закарпаття). По-друге, на такому високому рівні відбулася дебютна гра в оновленій чаші стадіону Мукачівської ДЮСШ, який згодом офіційно матиме ім’я Василя Турянчика. І по-третє, повернення до крайової футбольної сім’ї господарі відзначили феєричною перемогою.

Привітати присутніх із відкриттям футбольного сезону в місті прибули Юлія Тайпс, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів Мукачівської міської ради, Іван Дуран, голова Закарпатської асоціації футболу, Ярослав Козик, голова Мукачівської районної асоціації футболу. Не обійшлося й без виконання (до речі, дуже проникливого) місцевими талантами Державного гімну України, хвилини мовчання за полеглими захисниками-героями у війні з російськими загарбниками.

І була сама гра, у якій упевнену перемогу здобув ФК «Мукачево». Так, команда виступала вдома, та все ж дебютувала. «Заріччя» ж після перемоги в гостях над перечинцями сподівалося на пристойний для себе результат і в другому виїзному двобої. Не вийшло. Не вистачало ігрової іскри, хоч гості теж атакували. Утім, мукачівці володіли перевагою й упевнено її реалізовували. Особливо слід відзначити хет-трик Вадима Мельника. Слід наголосити й на успішному дебюті тренера Мирослава Бундаша. І хоч як наставник він уже здобував лаври, та все ж нову для себе команду підготував відповідально й домігся потрібного результату.

Частково виправданням поразці виїзної команди може слугувати те, що окремі травмовані в ній виконавці спонукали до вимушеної ротації складу, а це теж позначилося на командній взаємодії. Однак до честі «Заріччя» після дошкульних 0:5 не опустило руки й, зрештою, було винагороджено голом престижу. А в підсумку перший і переконливий виграш мукачівців.

Загалом тур видався справді цікавим. Слід відзначити і дебютну перемогу з великим рахунком мукачівців, і другу поспіль упевнену перемогу «Зірки», і нічийну звитягу «Лідера» на виїзді. Схоже, ця першість подарує нам іще чимало несподіванок.