Ще раз про Кубок області 1984 року

15.01.2021 - 18:23

У засобах масової інформації, і з моєї подачі також, поширювалася інформація що володарем Кубка області з футболу 1984 року стали «Карпати» (Дубове), єдиний представник Тячівщини, який вигравав цей трофей. Проте перша підозра закралася, коли до рук потрапила програмка команди випуску 1985 року — до участі в чемпіонаті України серед колективів фізкультури, автором якої був шановний тренер Іван Сойма. У цій програмці серед досягнень колективу не знаходимо й слова про здобутий Кубок у 1984 році.

DSC_00601

Пізніше в Інтернеті знаходимо розширену ілюстровану історію дубівських «Карпат», авторства того ж І.Сойми, де також не згадується про почесний трофей 1984 р.

Переглядаючи районні газети, у міжгірській газеті «Радянська Верховина» (№ 32 від 13 березня 1984 року) знаходимо таку інформацію:

«…Холодного весняного дня на міжгірському стадіоні «Авангард» місцева «Верховина» приймала у другому матчі на кубок області з футболу команду «Хімік» з робітничого селища Великий Бичків, яка перед цим буквально розгромила дубівські «Карпати» з «сухим» рахунком 4:0. …».

Отже, «Карпати» (Дубове) розпрощалися з мрією виграти кубок ще на першій стадії (1/8 фіналу) розіграшу Кубка. То хто ж тоді виграв цей приз?

В іршавській районній газеті «Нове життя» (№ 42 від 5 квітня 1984 року) у статті «Поразка у фіналі» читаємо:

«На ужгородському стадіоні «Спартак» у фінальному матчі обласного кубка з футболу зустрілися команди «Автомобіліст» (Ужгород) та «Металіст» (Іршава).

Зустріч розпочалася атаками «Автомобіліста». На 33 хвилині футболісти «Автомобіліста» забивають гол.

Другий тайм розпочався атаками іршавських футболістів. Здавалося, що команда зрівняє рахунок. Футболісти «Автомобіліста» не витримають натиску, часто порушують правила гри. Суддя призначав штрафні та вільні удари в їх ворота. Але ударам гравців «Металіста» бракувало точності.

На 62-ій хвилині ужгородці забивають другий гол. Футболістам «Металіста» тільки за 19 хвилин до закінчення матчу вдалося забити гол з одинадцятиметрового. Реалізував пенальті Юрій Чегіль».

Отже, тепер точно знаємо, що володар Кубка області 1984 року – «Автомобіліст» (Ужгород). Це був другий Кубок для «Автомобіліста». Перший був здобутий у 1970 році. Пізніше, у 1986 р., «Автомобіліст» утретє виграв почесний трофей, а ще в 1989 році грав у фіналі, де поступився чорнотисівській «Тисі» 0:1…