Перша ліга. Західна зона. Цифри, факти, підсумки. ФК «Сокіл» (Кінчеш)
04.01.2017 - 12:23ФК «Сокіл» – старожил обласного футболу. У Кінчеші завжди були справжні ентузіасти, які підтримують футбол на належному рівні. В останні роки «Сокіл» вів боротьбу за високі місця в турнірній таблиці. У цьому році команда значно омолодилася й відсутність досвіду гри на такому рівні відчувалась упродовж усієї першості, хоча з лідерами і командами, які претендували на лідируючу групу, «Сокіл» зіграв на хорошому рівні.
Як середняк першості кінчеська команда може претендувати на «грозу лідерів». У порівнянні з минулими роками «Сокіл» значно ослабив атакуючий потенціал, і це відчувалося («Сокіл» так і не вирішив питання із забивним форвардом, і голи команді давалися важко). Кінчеська команда зіграла зібрано, дбаючи, в першу чергу, про захист власних воріт, тож пробити цей захисний бастіон було непросто. Упродовж першості «Сокіл» набрав 24 очки із 66 можливих або 36,4% із співвідношенням м’ячів 22:25 або 1,0:1,17. Як бачимо, за пропущеними м’ячами у «Сокола» четвертий показник у лізі, що робить честь команді, яка завершила першість на восьмому місці. А ось за забитими голами у кінчеської команди 11 показник. Це підтверджує, що голи гравцям давалися вкрай важко. У першому колі «Сокіл» набрав 12 очок із 33 можливих або 36,4% із співвідношенням 6:10 або 0,54:0,9. Для восьмої команди ліги 0,9 пропущених голів за гру – фантастичний результат, а ось забитих 0,54 у кожному матчі І кола – показник аутсайдера.
У другому колі «Сокіл» набрав 12 очок (стабільно посередньо), або 36,4%, із співвідношенням 16:15 або 1,45:1,36. Якщо порівняємо І і ІІ коло, то побачимо, що в другій половині першості кінчеські футболісти значно покращили результативність (0,54 у І колі і 1,45 у ІІ колі), але трішки погіршили показники в захисті (0,9 у І колі і 1,36 у ІІ). Мова може йти про те, що з набуттям досвіду покращилася результативність, команда розпочала сміливіше атакувати, не озираючись на власні ворота, але в той же час відкривалися вільні зони, які використовували суперники. У рідних стінах «Сокіл» набрав 18 очок із 33 можливих або 54,5% із співвідношенням 10:6 (0,9:0,54). За пропущеними голами – це практично команда лідируючої групи, за забитими, навіть у дома, показник дуже й дуже посередній. На виїзді здобуто 6 очок із 33 можливих або 18,2% із співвідношенням 12:19 (1,09:1,72). Пропущені голи на виїзді – далеко не найгірший показник ліги, і забиті на виїзді, у принципі, нормальний показник, а ось набраних очок малувато. Якщо матчі з лідерами і командами, які претендували на лідируючі позиції для восьмої команди ліги слід вважати непоганим показником, то матчі із собі подібними й аутсайдерами проведено посередньо. Мова може йти про те, що із сильними командами «Сокіл» грав строго від захисту, а в матчах із командами нижчої категорії потрібно було грати в інший футбол, але «Сокіл» набрав 5 очок із 24 можливих, із співвідношенням 5:11. («Вітязь» – 1, «Локомотив-Чоп» – 3, «Баранинці» – 1, «Бобовище» – 0). Із командами, які претендували на лідируючі позиції набрано 7 очок із 18 із співвідношенням 6:8. («Н.Коропець» – 0, «Дерцен» – 3, «Карпати» П. – 4). Із командами рівними собі «Сокіл» зіграв посередньо: 5 очок із 12 можливих із співвідношенням 3:2. («Ракошино» – 1, «Березний» – 4). Із аутсайдерами в «Сокола» результат середнього рівня. Здобуто 7 очок із 12 можливих із співвідношенням 8:3. (Невицький замок» – 3, «Карпати» (В.Коропець) – 4). Як би там не було, як би не було важко, але «Сокіл» зберіг обличчя. У наступному сезоні слід рухатися далі. Роботу в сезоні 2016 року президента клубу Степана Боднара та тренера Віктора Микити слід вважати успішною.
Степан СЕЛМЕНСЬКИЙ,
Далі буде
Залишити відповідь