На вашу книжкову полицю. Завтра – презентація книги «Нове Давидково – село над Латорицею»
20.06.2024 - 14:3821 червня у Новому Давидкові, що на Мукачівщині (центр села, ресторан «Міраж») о 18-ій годині відбудеться презентація книги про це унікальне село: «Нове Давидково – село на Латорицею».
Чому унікальне? По-перше, воно знане тим, що свого часу у ньому на промисловій основі вирощували хрін, який тонами реалізували по всій Європі. Через це інколи Нове Давидково називають «Хріняшово». Навіть цьому продукту у селі мріяли звести пам’ятник. Словом, його жителі цим фактом лише хизують (пишаються). Але воно унікальне не лише в області, але й в Україні своїми знаними людьми. Скажімо, у ньому народилося більше 10 професорів й добра дюжина футболістів, котрі свого часу грали за команди майстрів. Село над Латорицею – це батьківська хатина вчених з світовими іменами Івана Сільвая, Івана Орлая, професорів, братів Івана та Василя Гранчаків, Юрія Сливки, Єлизавети Лешко, Василя Смужаниці, Івана Когутича, почесного професора Василя Станковича, батька колишнього ректора УжНУ Ю. Сливки, народного депутата України, першого заступник голови Закарпатської ОДА Василя Улинця, заслуженої артистки України Ганни Захарченко (Черепаня), голови обласної організації Національної спілки художників України Бориса Кузьми, колишніх начальників управлінь освіти та науки ОДА Маріанни Кляп та Бориса Качура, керівника клініки патології суглобів у дітей та підлітків інституту травматології АМН України Мирослава Кабація, журналіста Василя Черепані, головного архітектора Мукачівського району Віктора Кабація, багатьох письменників, художників, архітекторів, спортсменів, як-от, майстра спорту СРСР та заслуженого тренера України з легкої атлетики Євгена Сюча… І цей список можна продовжити…
Назвемо і знаних футболістів, котрі свого часу виступали за команди майстрів. Їх імена золотими літерами вписані у спортивну історію не лише Нового Давидкова, але й Закарпаття та України: Ференц, В’ячеслав, Василь та Сергій Медвіді, Гаврило, Іван та Євген Качури, Йосип Микуланинець, Мирослав Кабацій, Михайло Бурч, Володимир Штима, Антон Лендєл, Михайло Ковтун… Скажімо, у 1982 році за ФК «Говерла» Ужгород відразу грало четверо вихованців дитячого тренера Гаврила Степановича Кузьми з Нового Давидкова: В’ячеслав Медвідь, Йосип Микуланинець, Володимир Штима та капітан команди Мирослав Кабацій (псевдо «Цар»).
Щодо авторів книги. 88-річний Іван Качур – літописець рідного села, почесний пенсіонер України, голова Мукачівської районної ради ветеранів України, автор багатьох книг.
Василь Станкович – найтитулованіший атлет Срібної землі, 5-кратний чемпіон світу та дворазовий срібний призер олімпійських ігор з фехтування, заслужений майстер спорту, почесний професор Львівського Державного університету фізичної культури імені Івана Боберського.
Георгій Горват – голова постійної комісії Закарпатської обласної ради з питань екології та використання природних ресурсів, агропромислового комплексу, розвитку села та земельного устрою.
Василь Гаджега – голова обласного осередку Асоціації спортивних журналістів України, член виконкому обласного відділення НОК України.
Залишити відповідь