До підсумків сезону: Перша ліга. Східна зона. Юнаки
11.01.2022 - 08:50Майже містичний «двійочний» чемпіонат.
Здається, ніколи не було такого неймовірного завершення змагань, як у чемпіонаті серед юнаків у Східній зоні першої ліги. Судіть самі: усі команди фінішували такими собі парами-двійками й більше того, містично набрали в останніх або однакову, або майже однакову кількість очок.
На першому й другому місцях фінішували «Говерла» (Ясіня) та «Тячів». У них лише по одній поразці (між собою) та по дві нічиї. Решта – виграші. Команди фантастично відіграли насамперед у захисті: у 14 іграх пропустили відповідно 5 і 4 м’ячі. Притому показали й високу результативність: 3 і 2,6 гола за двобій. У тячівців 5 вікторій із великим рахунком, а в говерлівців – узагалі 6. Лише краща на 4 м’ячі їх різниця вивела на першу сходинку ясінянців, які в підсумку успішно зіграли в Рахові так званий золотий матч (2:1) і здобули нагороди найвищої проби. Обидва колективи дійсно здорово відіграли в сезоні.
За третє місце суперництво вели, відставши від основних лідерів аж на 9 очок, «Вишково» та «Авангард» (Тересва). Знову ж: представник Хустщини обійшов свого конкурента за кращою різницею м’ячів (+5 проти -1). Вона, до речі, свідчить про те, що очки обом командам давалися нелегко. Побічно на це вказують і дві нічиї та половина від перемог поразок.
Що цікаво, вишківці програли своєму основному конкурентові двічі (3:5 і 2:4), а також 0:3 «Говерлі» на виїзді, натомість у гостях відібрали очки в тячівців (0:0) і вдома в «Говерли» (1:1) та за винятком перемоги 5:0 над «Руським Полем» теж важко вигравали.
«Авангард» зумів удома встояти проти тячівців (0:0) та з великим рахунком поступився йому й «Говерлі» на виїзді (відповідно 0:7 і 0:6). За винятком перемоги над тернівцями – 4:0, решта вікторій далася нелегко (майже половина зустрічей узагалі з мінімальним рахунком).
У цілому обидва вищеназвані колективи забивали трішки більше двох голів за гру, але майже стільки ж і пропускали. У тересвівців узагалі різниця м’ячів, як зазначалося, «мінусова», що для четвертої команди велика рідкість. Утім, повторюся ще раз: команди все ж удвічі більше виграли зустрічей, тож загалом виступили непогано.
Місця золотої середини облюбували «Марамуреш» (Солотвинська ОТГ) і «Терново». В обох команд по 4 перемоги при одній нічиїй та 9 поразках. Але разюча відмінність у забитих і пропущених м’ячах: у п’ятої команди -1, а ось у шостої – аж -25. Цікаво також, що марамурешці двічі переграли «Терново» – притому 3:1 удома та 6:1 на виїзді, мають дві поразки з великим рахунком, а їхній головний конкурент – цілих 5. Відповідно до сказаного та зайнятих місць виступи названих середняків є, усе ж, відносно та умовно задовільними.
І внизу турнірної таблиці розташувалися «Руське Поле» та «Карпати» (Дубове). Також, на жаль, не фінішувала великобичківська «Ялинка».
Щодо аутсайдерів із Тячівщини, то вони однаково мало забивали – менше м’яча за гру – та більш ніж удвічі пропускали. Прикметно: у руськополівців різниця м’ячів -25, а в карпатівців -13, та перші набрали на 3 очки більше від свого основного переслідувача. Обидві команди також жодного разу не зіграли внічию. Крім того, «Руське Поле» двічі здолало свого переслідувача, а загалом узяло очки тільки один раз удома (2:1 над «Карпатами»), а двічі – на виїзді (над «Марамурешом» 4:3 та над футболістами з Дубового 1:0). «Карпати» ж (до того ж «насухо») виграли у «Тернова» (3:0) і «Марамуреша» (2:0). Отож – і найнижчі місця на фініші, хоч від золотох середини відставання порівняно невелике.
Як бачимо, баталії, у юнаків Східної зони, вийшли доволі парадоксальними. Фактично чемпіонат став суцільною метаморфозою. Притому однозначно важко сказати, добре це чи погано…
Володимир ТАРАСЮК, ЗАФ
Залишити відповідь