До підсумків сезону-2018: перша ліга, Cхідна зона, юнаки
05.01.2019 - 11:19Із незаперечними лідером та аутсайдером, міцною серединою й такими ж конкурентними між собою командами унизу «турнірки» – приблизно так можна охарактеризувати баталії вищенаведених змагань.
Першими фінішували «Карпати» з Дубового. Вони набрали 83 відсотки очок і випередили найближчого конкурента аж на 9 пунктів. Хороший колектив, чудовий результат!
Гострішим було суперництво за «срібло». Усе вирішилося в останньому турі. Постаралися як самі великокопанці, котрі завдяки домашній вікторії над колективом із Тернова стали другими, так і достроковий чемпіон. До честі лідера, хоч турнірної мотивації для нього фактично не було, однак володар «золота» відіграв матч із «Авангардом» на його полі відмінно й здобув перемогу, що нічого для кращої команди зони не вирішувала. Утім, для тересвянців третій результат – безумовно, успіх.
Услід за першою трійкою розташувалися доволі рівні великобичківці, білоцерківці та говерлівці. Шкода, що недограли гравці «Вікторії». Могли б також уплинути на розподіл місць у верхній частині турнірної таблиці. Тим паче, що в неї найефективніша ланка нападу – забито 63 м’ячі, або майже 3 за матч. Та навіть так ці, на 4 – 6 місцях колективи, цікаво суперничали. Розрив між ними склав тільки 1 – 2 очки. І зовсім трішки не вистачило для «бронзи». Слід наголосити й на тому, що хоч у зоні немає жодної команди, яка б не зіграла внічию, проте саме представники першої шістки (футболісти з Дубового, В.Копані та Білої Церкви) виявилися найбезкомпроміснішими.
Не менш приваблива в плані суперництва частина команд, що розташувалися під золотою серединою. І хоч розрив між 7-им та 11-им колективами доволі відчутний – 12 очок, та між собою сусідів розділяли тільки відповідно 4, 2, 2 й 4 очки. Це зумовлювало інтригу в протистоянні в кожному турі, адже можна було (у разі здобуття очок) обійти безпосередніх конкурентів чи до мінімуму скоротити розрив із ними. Водночас дещо одноосібно розташувався на останньому місці бедевлянський «Беркут». Він набрав тільки до 17 відсотків можливих очок і не зміг належно конкурувати, особливо програвши три останні зустрічі.
Загалом помітною є тенденція для обласних регулярних змагань: перша половина команд завершує баталії, як правило, із позитивною різницею м’ячів. Східна зона в юнаків – не виняток. До того ж ця різниця доволі пристойна.
Ще впадає в око загальна результативність – 3,4 забитого м’яча за поєдинок. Отже, зміна, яка підростає, має бажання грати в атакувальний футбол.
У Східній зоні, як і в Західній (а для переважного гірської місцевості ще й відчутніше) характерні нестача юних обдарувань, відповідно проблема збалансування складів, невиїзди на матчі. Однак те, що в першій п’ятірці бомбардири з різних команд першої шістки, свідчить знову ж: є в нас таланти, здібні футболісти. Отже, як тільки покращаться загальна ситуація в країні, робота з перспективними виконавцями на місцях, юні футболісти регулярно братимуть участь у змаганнях, результат не забариться.
Володимир ТАРАСЮК, ФФЗ
Залишити відповідь