Благодійний турнір на честь воїнів ЗСУ розпочався з доволі цікавих результатів.

Суботні матчі видалися дуелями досвіду та молодості. Ніхто не підвів!

СДЮСШОР U-17 (Ужгород) – ФК «Медея» (Оноківська ТГ) – 0:1

Голи: Руслан Соскида, 90+2.

Попередження: Дмитро Богдан, 44 – Олександр Кобеляш, 81.

Аналог Зимової першості Закарпаття стартував із гри, у якому амбітна юнь зійшлася з досвідченим і титулованим бійцем чемпіонату області. У кожного з колективів були свої козирі. СДЮСШОРівці під керівництвом Вадима Дьордя добре тренувалися взимку та постали фізично й тактично підготовленим колективом. А ось «Медея» мала тільки декілька тренувань та розраховувала на свій досвід і новачків – Володимира Лисаченка, а також Мар’яна Січку, відомих за виступами відповідно в командах Вільхівців та Лінців. Обидва, до слова, себе показали з кращого боку. А в підсумку вийшла динамічна гра, на непоганих швидкостях і фактично з напівмоментами. Мабуть, саме тому так довго трималися на табло «нулі». І все ж наприкінці зустрічі «Медея» в одній з атак змусила сфолити суперника у його ж штрафній площі, що автоматично перетворилося на пенальті. Руслан Соскида не схибив і в такий спосіб не дав статися першій сенсації в першому ж матчі турніру.

ФК «Минай U-19» – ФК «Лідер» (Сторожниця) – 2:2

Голи: Василь Цигак, 51; Олексій Роман, 80 – Максим Грачов, 62; Іван Дьордь, 64.

Ще одна гра (до речі, без жодного «гірчичника»), у якій молодість протистояла досвіду. До перерви команди діяли непоступливо. У результаті рахунок не було відкрито. На початку другого тайму одна з атак минайців призвела до взяття воріт. Утім, сторожницькі футболісти попелом голову не притрушували, а одразу ж активізувалися, щоб вирівняти ситуацію. І зрештою, за дві хвилини не просто зрівняли рахунок, а вийшли вперед. Та все ж останнє слово було за юнню професійного клубу. Ближче до фінального свистка паритет було відновлено. У підсумку цілком закономірна та не менш бойова нічия 2:2.

Недільні матчі видалися менш інтригувальними, але ще більше результативними.

ФК «Зірка-SPAR» (Лінці) – ФК «Сокіл» (Кінчеш) – 0:2

Голи: Ярослав Костик, 35; Олександр Гряділь, 86.

«Сокіл» більше «літав» у матчі, ніж «Зірка» «світила» – звідси й результат. Утім, команда з Лінців лише починає, переглядає ряд нових виконавців, отож відповідно не стільки переймалася тим, щоб виграти, скільки прагнула увійти в ігровий ритм сезону. Кінчешці ж більше постали звичним складом, відзначалися помітнішою злагодженістю, а один із голів футболіста, котрий вийшов на заміну, тільки є підтвердженням тому. Відрадно: обидва суперники відіграли матч без попереджень із боку арбітра.

ФК «Марамуреш» (Солотвинська ТГ) – ФК «Хуст» перенесено

ФК «Севлюш» (Виноградів) – СК «Карпати» (Рахів) – 9:0

Голи: Юрій Мешко, 26; Адріан Пуканич, 32, 33, 34; Михайло Реплюк, 39; Сергій Дякулинець, 51; Євгеній Русин, 54; Олександр Логойда, 88; Богдан Котляр, 90.

Коректна (без попереджень і вилучень) гра, у якій стало видно, що рахівці тільки починають готуватися до сезону, а севлюшці цей процес розпочали раніше. Погоду в переможців робили насамперед досвідчені виконавці. Невипадково в поєдинку Адріан Пуканич оформив хет-трик. Рахівці трималися до середини першого тайму. А пропустивши перший м’яч, посипалися. Як наслідок, упродовж восьми хвилин виймали шкіряного із сітки власних воріт загалом чотири рази. На початку ж другого тайму «Севлюш» іще двічі забив і таким чином завершив розгром суперника.

СК «Тячів» – ФК «Бужора» (Іршава) – 3:1

Голи: Дмитро Антошин, 8; +32, +39 – Михайло Кучінка, 45.

Попередження: Андрій Русин, 18; Василь Манжос, 44 (обидва – «Тячів»).

Тячівці провели хороший матч і заслужили на перемогу. Вони першими відкрили рахунок. Згодом потроїли його завдяки двом пенальті (хет-трик на рахунку Дмитра Антошина). До кінця тайму мали ще ді нагоди відзначитися, однак не забили. Натомість іршавці упіймали суперника на контратаці й своїм шансом скористалися – записали до свого активу гол у роздягальню.

Після перерви свіжише виглядали тячівці. І хоч не відзначилися, але й не пропустили, діючи відповідно до рахунку. Поразку «Бужори» можна виправдати тим, що на 17 хвилині Віталій Трачук не реалізував пенальті (а за рахунку 1:1 події могли б розвиватися, можливо, й інакше), а також тим, що команда лише зібралася, тоді як «Тячів» уже проводив тренування та навіть спарингував.

Головне досягнення 1 туру, що турнір за складних умов таки стартував. Не всі команди перебувають на одному рівні готовності. Хтось тренувальний процес розпочав раніше, а хтось тільки пробує засвітити контури майбутнього основного складу. Отож рахунки не повинні дивувати, хоч суботні зустрічі, зокрема, продемонстрували: навіть у рамках підготовчого турніру на полях не обійдеться без по-справжньому інтригувального спортивного суперництва. Радує і той факт, що хоч футболісти ще не готові до сезону, але всі зустрічі завершилися в коректному протистоянні, гравці не припускалися грубих дій. А в більшості матчів узагалі не було попереджень – не те, що вилучень.